Projekt „Europa, Rozwój, Mechatronika”

W dniach 14 – 27.09.2016 w projekcie „Europa, Rozwój, Mechatronika” udział wzięli uczniowie na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół – Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika. Grupa 30 osób wyjechała na 2 tygodniowy staż do Grecji, gdzie mogła nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, lecz także nauczyć się i doświadczyć nowego.

Kryterium naboru uczniów były uzyskane wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych i ocena z zachowania. Uczniowie zakwalifikowani do projektu mieli przy tym obowiązek uczestniczyć w zajęciach z przygotowania pedagogicznego, kulturowego i językowego, które poprzedzały wyjazd na praktyki zagraniczne.

“Europa, Rozwój, Mechatronika”

“Europa, Rozwój, Mechatronika” o numerze w ramach programu Erasmus Plus –  Mobilność edukacyjna uczniów oraz kadry kształcenia zawodowego sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe
Zapraszamy do obserwacji działań bezpośrednio na fan page’u projektu. https://www.facebook.com/EURMECH/

Kontynuacja projektu “Europa, Rozwój, Mechatronika”

Kontynuacja projektu “Europa, Rozwój, Mechatronika”!

Organizowany przez nas projekt odbywał się będzie dzięki współpracy naszej organizacji oraz partnerów z Grecji Youthfully Yours GR. Na staż wyjedzie 80 uczniów i 6 nauczycieli w trzech turach. 

Celem wyjazdu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników na stanowisku monter-mechatronik. Staż umożliwi im udział z zajęciach praktycznych z zakresu:
–  pneumatyki,
– elektropneumatyki,
– hydrauliki,
– elektrohydrauliki,
– oprogramowania
– sterowników.

Read More