EUgoesWISELY – relacja uczestnika

Na początku grudnia, wraz z Olą, Zuzią i Dorotą miałam przyjemność uczestniczyć w projekcie szkoleniowym “EUgoesWISELY”, który odbył się w ramach programu Erasmus+ w Novi Marof (Chorwacja). Poprzez różne warsztaty w trakcie 1,5 tygodnia pogłębiałyśmy naszą wiedzę na temat przedsiębiorczości społecznej, która jest postrzegana jako narzędzie do osiągnięcia zmian (połączonych bezpośrednio z przedsiębiorczością) w społeczeństwie.

Proces uświadomienia, że wszyscy mamy podobne problemy oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami był dla nas bardzo ciekawym doznaniem. W wielu krajach rozwój ekonomii społecznej utrudniany jest przez państwo, które nie chce zmieniać swojej polityki w kwestii zarządzania sprawami publicznymi. Mamy jednak świadomość, że wytrwałość i ciężka praca mogą przyczynić się do wdrażania pozytywnych zmian, zwłaszcza na poziomie lokalnym.

Podczas projektu spotkałyśmy wiele wspaniałych osób, które zainspirowały nas na różne sposoby. Mamy nadzieję, że wiedza, którą nabyłyśmy podczas zajęć posłuży nam za narzędzie przy opracowywaniu i wcielaniu w życie nowych projektów w przyszłości.

Z całego serca chciałybyśmy podziękować organizatorom projektu oraz trenerom – Dario i Armenowi. Dzięki Wam czas spędzony w Novi Marof był niesamowitym przeżyciem.

Weronika
2016-10-05-00_37_17-settings